O nás

Řešitelský tým se skládá z odborníků v oblasti společenských věd (psychologie, kinantropologie), informatiky a aplikační sféry. Interdisciplinární spolupráce nám umožňuje komplexní přístup k vydefinování konkrétních potřeb seniorů, pečujících a personálu v pobytových zařízeních. Dochází tak k propojení základních teoretických znalostí z různých oborů a praxe s konečným cílem navrhnutí systému, který bude uživatelům nabízet možnost využití chytrých technologií pro zlepšení kvality života a péče o seniory.

doc. Mgr. Steriani Elavsky, Ph.D.

Zaměřuji se na studium psychosociálních aspektů zdraví podporujícího chování (např. pohybové aktivity). Zajímají mě determinanty lidského chování, motivační procesy podílející se na budování zdravých návyků a to, jak chování ovlivňuje psychiku člověka. Zároveň zkoumám, jak smysluplně využívat technologie k podpoře zdravého životního stylu a také obecněji v procesu stárnutí.“  

  

Mgr. Lenka Knapová

„Zaměřuji se na studium psychosociálních aspektů souvisejících se zdravím a dále využití technologií pro podporu zdraví a jeho monitorování, a to i specificky u populace starších dospělých.“  

Mgr. Kamil Janiš, Ph.D.

„Mým odborným zájmem je problematika volného času jako fenoménu významně ovlivňujícího kvalitu života a životního stylu. Zajímám se o benefity určitých typů volnočasových a polovolnočasových aktivit primárně u skupiny seniorů, determinanty volnočasového chování a hledání nových příležitostí, jak naplňovat základní funkce volného času. Do této oblasti zcela jistě spadají i moderní technologie (u vybraných s odkazem na mediální gramotnost) využité nejen jako volnočasové a dále nestereotypní, netradiční aktivity. Kvalitní naplnění volného času vnímám jako jeden z nejdůležitějších aspektů zdravého stáří a stárnutí. “

Mgr. Jitka Kühnová, Ph.D.

Zabývám se využitím různých statistických a matematických metod pro zpracování dat ze senzorických systémů pro analýzu lidského chování a vitálního stavu. Zejména se jedná o zpracování dat z nositelných zařízení či obdobných zařízení pro monitoring vitálního stavu.“  

Ing. Tomáš Černický, Mgr. Ondřej Votroubek

„SeneCura je předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). V SeniorCentrech SeneCura zajišťujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Provozujeme také odlehčovací službu v SeniorCentrech Hradec Králové, Chotěboř, Kolín, Telč a Terezín. Nabízíme také pronájem bytů pro soběstačné seniory v SeniorCentru Slivenec a Štěrboholy. Naše zařízení jsou držiteli ocenění Značky kvality udělované APSS a certifikátu České alzheimerovské společnosti “Vážka”. Jsme zapojeni do evropského systému řízení kvality E-Qalin® (evropský systém managementu kvality zaměřený na domovy pro seniory).“  

„Naším posláním je zapojit chytré technologie do péče o seniory s cílem zlepšit kvalitu jejich života a snížit zátěž pečovatelů jak při neformální domácí péči, tak v pobytových zařízeních.“

Ing. Richard Cimler, Ph.D.

Interactive evolutionary optimization of fuzzy cognitive maps -  ScienceDirect

„Zabývám se vývojem a uváděním nových technologií do praxe. Zejména se jedná o využití různých senzorických technologií pro zvyšování kvality života nejen starších osob. Naše společnost Anume, s.r.o. (dříve Deeplab s.r.o.) vytváří systém pro bezkontaktní měření vitálních funkcí osob pomocí neobtěžujících senzorů umístěných pod matrací.“