U všech odborných praxí platí podmínka přítomnosti sociálního pracovníka a vykonávání praxe u něj a dále možnost splnit předepsané cíle.
PŘED NÁSTUPEM NA PRVNÍ PRAXI V RÁMCI STUDIA NA FSS JE NEZBYTNÉ ABSOLVOVAT ŠKOLENÍ BOZP A PRÁVNÍCH ASPEKTŮ PRAXE, KTERÉ FSS ORGANIZUJE. TOTO ŠKOLENÍ PRO 1. ROČNÍKY PROBĚHNE 15.2.2019 V MÍSTNOSTI B214 - pozvánku studenti obdrželi e-mailem.
PRŮBĚŽNÁ PRAXE:
Rozsah 8 vyučovacích hodin / týden, tedy 13 x 8 vyučovacích hodin. Jako začátek praxe se do smlouvy uvádí většinou začátek výukového semestru a jako konec praxe se uvádí 15 týdnů od začátku. Praxi je možno fakticky vykonávat v průběhu nejméně 12, nejvíce 15 kalendářních týdnů. Státní svátek se nenahrazuje. SOUVISLÁ PRAXE: Rozsah 10 po sobě jdoucích pracovních dnů, každý po 8 vyučovacích hodinách. Praxi je možno vykonávat v průběhu maximálně 3 (prezenční studium), resp. 4 (kombinované studium), po sobě jdoucích týdnů. Státní svátek se nenahrazuje.
Věnujte pozornost následujícím oblastem:
Doporučujeme vyřizovat smlouvy s dostatečnou časovou rezervou (ohled na podpisové kolečko, nemocenské, dovolené apod.).
Totéž platí o odevzdávání podkladů za účelem získání zápočtu.
Kromě exkurzí, jež zajišťuje pro prezenční studenty 1. ročníku Bc. sociální práce fakulta, si zajišťují všechny praxe sami studenti.
Aktuálně! Od září 2018 vyplňují studenti nastupující na Odbor sociálních věcí Krajského úřadu MSK vlastní formulář úřadu (k vyzvednutí při žádání o praxi přímo na tomto odboru), a to opět ve třech vyhotoveních. Další postup je tentýž jako v případě trojstranné dohody.
MOŽNOST UZNÁNÍ PŘEDCHOZÍ PRAXE pro studenty 1. r. kombinovaného studia viz sekce Uznání předchozí praxe.
Předložení dokladů o naplnění cílů učení není součástí zápočtu za průběžnou praxi, ale ze semináře k ní. Prezentace plnění cílů učení probíhá právě na semináři a je jejich důležitou součástí. Nestandardní situace při rozhodování o udělení zápočtu se řeší s vyučujícím a garantkou.