Fakulta umění
Podlahova 3
701 03 Ostrava

Zapojení a motivace cílové skupiny

Studenti inov. studijních programů Hudební umění a Výtvarné umění budou zapojeni v celé šíří studijních Bc. a Mgr. oborů, s důrazem na nově přijaté studenty Bc. (jejich potenciál absolvování celého studia v inovované podobě). Studenti budou zapojeni do KA2 a KA3 jako posluchači v 423 inov. předmětech, klasterů, seminářů a workshopů.

Šíře nabídky a modularita studia je vysoce individualizovaná a možnost poznat umělecko-pedagogické osobnosti zvoleného oboru v tvůrčích dílnách by měla být zásadním motivačním prvkem pro aktivní zapojení této skupiny. Motivací je i náročný proces přijímacího řízení ke studiu. Vybraní (úzce profilovaní) studenti si osvojí praktické dovednosti na odborných praxích a stážích (KA4).

Jako motivační faktor mimo vnitřní motivaci bude obdržený certifikát o absolvování praxe na daném pracovišti. Všechny inov. kurzy, WS, přednášky i semináře budou zařazeny do studijního plánu a studenti je budou absolvovat v intencích předpisů Studijního a zkušebního řádu OU. Vedle vnitřní motivace tak bude i touto cestou regulována účast posluchačů v nově koncipované výuce.

Předpokládáme, že 70% studentů projde inovovanými kursy úspěšně. Akademičtí pracovníci budou podpořeni ve zvyšování svých odborných, jazykových, uměleckých a manažerských schopností v KA1, kdy budou realizovány tuzemské a zahraniční cesty akademiků na odborná pracoviště za účelem konzultací a sběru dat k inov. předmětům (výuk. materiálům), sjednání spolupráce u pilot. ověření inov. programů.

Zároveň budou pro cíl. skup. pořádány jazykové a ICT kurzy. Získané zkušenosti budou podkladem pro tvorbu podkladů inov. předmětů (kurik. dokumenty, výukové materiály, skripta).

Dále se zúčastní seminářů a WS KA3, které povedou externí odborníci z praxe včetně zahraničních. Navázaná spolupráce umožní akademikům rozvoj vlastních tvůrčích dovedností a spolupráci v pedagogické činnosti a VaV činnosti, v konečném důsledku zvýšení vlastní kvalifikace a možností na trhu práce.

Aktualizace: 03. 12. 2013