Fakulta umění
Podlahova 3
701 03 Ostrava

Přínos pro cílovou skupinu

1. cílová skupina - studenti budou v průběhu projektu zapojeni do řady výukových a mimovýukových aktivit, budou podpořeni novými studijními oporami, příručkami, katalogy, technologickými listy a řadou dalších prostředků podporujících inovativní procesy. Náplň inovovaných předmětů, interpretačních kursů, tvůrčích dílen, přednášek a seminářů pak bude směřovat k prohlubování uměleckých kompetencí s přímou vazbou na uplatnitelnost absolventů v dynamicky se měnící znalostní ekonomice, viz kulturní průmysly, nový přístup k uměleckému provozu, koncertní a galerijní praxe. Vedle praktických dovedností pak nové poznatky z výše uvedené problematiky by měly nalézt u cílové skupiny ohlas právě s ohledem na vysokou konkurenčnost uměleckého provozu, která na rozdíl od minulosti není pouze záležitost regionálního nebo národního kontextu, ale stává se vpravdě celoevropskou záležitostí. Rozdíly ve financování tohoto segmentu vysokoškolského vzdělávání v tradičních i tzv. nových evropských zemích pak bez prostředků získaných na tuto inovaci snižuje konkurenceschopnost našich absolventů a vytváří nerovné šance po ukončení vysokoškolského studia a nástupu do praxe.

2. cílová skupina - akademičtí pracovníci/pedagogové se budou v rámci projektu zúčastňovat řady aktivit, mít příležitost doplňovat své odborné a pedagogické vědomosti a dovednosti při použití moderních zařízení a pomůcek a vzdělávat se také jazykově. Za podpory rozvoje mezioborové a mezi katedrové spolupráce a v souvislosti s účastí odborníku/kolegů z jiných vysokoškolských pracovišť, z praxe a zahraničí bude mít tato cílová skupina možnost přímých náslechů a účasti v širokém spektru aktivit, což zvýší jejich odborné kompetence a podpoří kvalifikační růst. Pedagogové se zúčastní konzultací na jiných VŠ a odborných pracovištích v ČR i zahraničí a načerpají tak potřebné informace pro svou práci uměleckou, pedagogickou, publikační a vědeckou pro navazující inovační a umělecko-výzkumné procesy.

Aktualizace: 03. 12. 2013