Filozofická fakulta

e-mail: eaaf@osu.cz
telefon: +420 597 091 855

česky   english   по-русски

Nabídka doktorského studia na Filozofické fakultě Ostravské univerzity pro zahraniční studenty

Tříleté prezenční nebo kombinované studium, které zohledňuje možnost komunikace v cizích jazycích a v případě kombinovaného studia také možnost sestavení plánu konzultací s ohledem na vzdálenost místa bydliště doktoranda. Studium je ze zákona bezplatné. Maximální délka studia je 5 let.

Studenti prezenčního studia mají všechny výhody jako čeští studenti, včetně zdravotního pojištění, pravidelně vypláceného stipendia, dotovaného stravování v menze, možnosti ubytování na vysokoškolských kolejích a různých slev na dopravu apod.

Studenti budou mít po celou dobu studia k dispozici podporu EAAF při zajištění formalit spojených s procesem studia, vízy, uznáním diplomů, zajištěním ubytování atp.

Filozofická fakulta Ostravské univerzity nabízí pro zahraniční zájemce doktorské studium v těchto oborech:

Filozofie

V prezenční nebo kombinované formě.
Konzultace k dizertační práci je možné vést v angličtině.

Hospodářské a sociální dějiny

V prezenční nebo kombinované formě.
Konzultace k dizertační práci je možné vést v ruštině, němčině nebo angličtině.

České a československé dějiny

Jen v prezenční formě.
Nutná je výborná znalost češtiny, konzultace k dizertační práci je možné vést i v angličtině, němčině nebo ruštině.

Didaktika dějepisu

V prezenční nebo kombinované formě. Délka studia je 4 roky. Konzultace k dizertační práci je možné vést v ruštině, němčině nebo angličtině.

Anglický jazyk

V prezenční nebo kombinované formě.
Konzultace k dizertační práci je možné vést v angličtině.

Německý jazyk

V prezenční nebo kombinované formě.
Nutná je výborná znalost němčiny na úrovni C1 Evropského referenčního rámce pro jazyky, konzultace k dizertační práci je možné vést v němčině.

Polský jazyk

V prezenční nebo kombinované formě.
Konzultace k dizertační práci je ale možné vést v polštině, ruštině nebo angličtině.

V prezenční nebo kombinované formě.
Je nutná výborná znalost češtiny, nejméně na úrovni B1–B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky. Konzultace k dizertační práci je ale možné vést v ruštině nebo angličtině.
Bližší informace o požadavcích pro přijetí a struktuře studia jsou uvedeny zde.

Teorie a dějiny české literatury

V prezenční nebo kombinované formě.
Je nutná výborná znalost češtiny, nejméně na úrovni B1–B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky. Konzultace je ale možné vést v angličtině nebo polštině.
Bližší informace o požadavcích pro přijetí a struktuře studia jsou uvedeny zde.

Jazykovědná a literárněvědná srovnávací slavistika

V prezenční nebo kombinované formě.
Délka studia je 4 roky. Konzultace k dizertační práci je možné vést v ruštině, češtině nebo polštině.
Bližší informace o požadavcích pro přijetí a struktuře studia jsou uvedeny zde.

Literární věda – teorie a dějiny národních literatur

V prezenční nebo kombinované formě.
Konzultace k dizertační práci je možné vést v angličtině nebo polštině, znalost základů češtiny a je nezbytná.
Bližší informace o požadavcích pro přijetí a struktuře studia jsou uvedeny zde.

V případě zájmu kontaktujte EAAF na adrese eaaf@osu.cz, které Vám zprostředkuje bližší informace, kontakt s katedrou a konzultační pomoc. Termín pro podávání přihlášek ke studiu je vždy do 31. srpna, přijímací zkoušky probíhají v polovině září.

Aktualizace: 18. 06. 2015